Перед проведенням будь-якого аудиту інтернет-ресурсу, слід усвідомити, що будь-яка пошукова система це в першу чергу комерційна структура. Вона зацікавлена в отриманні прибутків та зниженню витрат, як і будь-яка інша комерційна компанія. Тому, Google зацікавлений в тому, щоб на вашому сайті було якомога менше технічних помилок та його роботи витрачали на сканування менше часу. Найбільш швидко в топ пошукових систем попадають технічно справні сайти.
Тому розв’язання технічних проблем є фундаментом для успішного пошукового просування сайту. Основною метою такого аудиту є визначення ефективності роботи цілого сайту чи окремих його частин. Результатом аудиту є практичні поради щодо виправлення наявних технічних помилок.
Технічний аудит аналізує:
- наявність помилок в коді;
- швидкість завантаження сайту та окремих сторінок;
- коректність відповіді сервера сайту та окремих сторінок;
- відсутність дублів сторінок;
- коректність роботи редіректів;
- наявність битих посилань;
- правильність карти сайту та robots.txt тощо.
Способи проведення технічних аудитів
-
За допомогою програм-краулерів:
Аналіз технічної сторони інтернет-ресурсів допомагають провести різні програми. Серед тих, якими користуюсь я: Screaming Frog, SEOPowerSuit, SiteAnalayzer, Sitecheker. Віднедавна також можна безкоштовно користуватися корисними SEO-сервісами Netpeak Spider і Netpeak Checker. З точки зору оцінки технічних характеристик сайту є онлайн-сервіс DareBoost.
Всі ці програми дозволяють виявити технічні помилки, що заважають ефективній роботі сайту.
-
Ручна перевірка:
Зазвичай за допомогою ручної перевірки візуально оцінюють сайт, аналізують код сайту, тестують роботу конверсійних елементів та основних сторінок сайту. Одним з обов’язкових етапів повинна бути перевірка мобільної версії сайту.
Більш якісною та результативною буде комплексна перевірка (автоматизована+ручна перевірки), котра допоможе виявити технічні помилки сайту та підвищити його якість як для пошукових систем, так і для користувачів.
Коли потрібен технічний аудит?
Для виявлення технічних помилок та недоопрацювань котрі заважають просуванню сайту, доречним буде аналіз в таких випадках:
- до запуску нового проєкту (сайту) – це дозволяє зрозуміти чи буде він коректно працювати;
- при зміні фахівців просування (агентства чи фрілансера) сайту;
- після реалізації суттєвих доопрацювань на сайті чи його переїзду на нову адресу;
- до розробки нової стратегії розвитку та просування;
- коли трафік на сайт є значним, а конверсій мало, або вони взагалі відсутні.
Окрім повного аудиту технічного стану, рекомендується проводити планові технічні аудити (зазвичай 1 раз у 2-3 місяці).
Чек-лист при проведенні технічного аудиту:
На сайтах можуть бути як критичні технічні помилки, так і цілком допустимі технічні помилки. Тому актуальним є питання: “На що слід звертати увагу в першу чергу?”. Пропонуємо зробити наступні 11 перевірок:
1. Перевірка Індексації
Це перше, на що необхідно звернути увагу для оцінки якості індексації.
Як перевірити:
Перевіряємо за допомогою оператора site:site.com (де site.com – адреса вашого сайту). На що звертаємо увагу: кількість сторінок в індексі; чи є піддомени у видачі; чи індексуються всі потрібні нам сторінки.
Якщо на сайті велися чи ведуться доопрацювання, то тестовий домен повинен бути закритий від індексу.
Повноту індексації та її стан можна оцінити в Google Search Console. Тут є інформація про наявні сторінки в індексі, ті які виключено та інші проблеми з індексацією URL-адрес, котрі необхідно виправити.
2. Перевірка robots.txt
Robots.txt – файл з рекомендаціями для пошукових систем про індексування вмісту.
Як перевірити:
Спочатку слід перевірити його наявність за url-адресою – “домен/robots.txt”. Приклад:
Що повинно бути закрито правилом Disallow:
- Перевірити закриття від індексації сторінок входу в CMS («/bitrix», «/login», «/admin», «/administrator», «/wp-admin»).
- Перевірити закриття сторінок з індикаторами сесій.
- Технічні сторінки — авторизації, зміни пароля, оформлення замовлення.
- Результати внутрішнього пошуку по сайту.
- Версії сторінок для друку.
- Закриття сторінок з дубльованим контентом, rss, feed.
Що не потрібно закривати:
- Весь сайт.
- Частина сайту.
- Окремі сторінки з контентом.
- Картки товарів.
- Службові сторінки: Контакти, Доставка, Оплата, Про нас.
Заборона на сканування в robots.txt не гарантує виключення даних сторінок з пошукової видачі, оскільки правила у файлі мають рекомендаційний характер.
3. Наявність дзеркал та 301-редіректів
Поняття “дзеркала” можна уявити собі, як сайти з різними адресами, які переводять користувача на один загальний вебсайт. А базові 301 редіректи — це основні шляхи налаштування основного дзеркала сайту.
- Редіректи з http на https.
- З www на домен без www.
- З версію зі слешем “/” та версією без слеша.
Якщо залишити сайт доступним за різними версіями (http//www.site.ua, https//www.site.ua, http//www.site.ua/ тощо), а пошукові системи будуть вважати сторінки дублями сайту. Для них це різні сайти з однаковим контентом.
Як перевірити:
- За допомогою оператора з пошукової стрічки: site:site.ua,
- 2. За допомогою онлайн-сервісів: http://www.redirect-checker.org/.
4. Биті посилання
Всі посилання мають вести на сторінки з відповіддю сервера 200. Найчастіше причиною появи таких посилань є видалення непотрібних сторінок та файлів чи зміна в структурі сайту. Наслідками появи таких посилань є погіршення поведінкових факторів та втрата ваги сторінки.
Як перевірити:
Для перевірки сайту на наявність внутрішніх та зовнішніх битих посилань можна використовувати: парсери SEO PowerSuite, Screaming Frog або Xenu.
Після того як будуть знайдені биті посилання, потрібно визначити подальші дії щодо них:
- якщо сторінка за посиланням була переміщена, налаштуйте 301 редирект;
- якщо цільова сторінка внутрішнього посилання видалена, видаліть посилання або заповніть відсутню сторінку контентом тощо.
5. 404-сторінка
Помилка 404 повинна виникати, тільки якщо користувач неправильно ввів URL. Сторінка помилки 404 потрібна. Вона оформляється в стилістиці сайту і повинна пропонувати користувачеві якомога більше варіантів дій та переходів на інші сторінки.
Без неї ви не зможете знайти сканером биті посилання. Аналогічна проблема буде у пошукових систем, що буде призводити до появи дублів в індексі та до зниження позицій та трафіку.
При перевірці наявності 404-ї сторінки, потрібно звернути увагу на:
- повинна віддавати 404 код відповіді сервера, а не перенаправляти на інші сторінки;
- повідомляти користувача про 404 помилку та запропонувати варіанти дій.
Додатково слід перевірити, що сторінки, які повинні бути проіндексовані, не відповідають 404-ю помилкою. Та перевірити коректність коду відповіді сервера потрібно на всіх типах сторінок (головна, сторінка категорії, картка товару, сторінка статті).
Як перевірити:
- Google Search Console – Охоплення – Виключено – Не знайдено (404)
- Парсери (SEO PowerSuite, Screaming Frog) та чекери відповідей серверів (https://converseo.ru/tools/response/; https://be1.ru/otvet-servera/ )
6. Виключені URL-адреси та помилки в панелі Google Search Console
Як перевірити:
Зайти в панель Google Search Console – Звіт “Охоплення” – Помилка або Виключено. Вивантажити ці сторінки в Excel. Далі або налаштовувати з таких сторінок 301 редірект, або перевіряти коректність їх роботи.
7. Перевірка mobile та desktop версії
Частка мобільного трафіку постійно зростає, тому окрім версії для комп’ютерів, важливо перевірити оптимізацію сайту під мобільні пристрої.
Як та Що перевірити:
- адаптивність (http://adaptivator.ru/)
- перевірка на зручність перегляду в мобільній версії (https://search.google.com/test/mobile-friendly);
- збіг коду html для мобільних і десктопних користувачів;
- перегляд мобільної версії на обраному пристрої у вікні;
- подивитись як Googlebot (в панелі Google Search Console);
- оцінка поведінкових факторів на мобільних пристроях та порівняння з десктопною версією (аналіз даних з Google Analytics);
- перевірка основних конверсійних елементів (зворотних форм, кошика та форм оформлення замовлень);
- відсутність горизонтальної прокрутки екрану на mobail-версії;
- зручність використання mobail-версії (суб’єктивна оцінка).
8. Перевірка швидкості завантаження
Перевірка швидкості завантаження впливає на поведінкові фактори та є одним з факторів ранжування сайту в пошуковій видачі.
Як перевірити:
- PageSpeed Insights – https://developers.google.com/speed/pagespeed – інструмент дозволяє перевірити швидкість завантаження сторінок і дає рекомендації, як цю швидкість підвищити. Особливо Google цікавлять 2 фактори: First Contentful Paint (FCP) – час до першого відтворення будь-якого контенту та First Input Delay (FID) – час затримки до взаємодії користувача з сайтом;
Панель Google-Вебмайстера показує, які сторінки слід оптимізувати за швидкістю (панель Google Search Console – Звіт “Основні веб показники”):
Так, з прикладу видно, що 52 url-адреси мобільної версії мають проблеми з LCP – часом відтворення великого контенту.
9. Аналіз основних тегів (H1, Title) та їх дублі
Кожна сторінка має мати унікальний набір тегів, котрі вказують на її вміст.
Тег H1 повинен обов’язково бути присутнім на кожній сторінці й бути єдиним та першим (передувати H2, H3 та іншим). Тобто повинен містити найважливіший запит та коротке відображення суті сторінки.
Мета-тег “Title” повинен бути унікальним, з включенням найбільш релевантних ключових запитів до змісту конкретної сторінки.
Як перевірити:
- H1 – Використати парсер SiteAnalyzer чи Screaming Frog.
- Довжину та дублі Title – парсер SEO PowerSuite
10. Перевірка валідності коду
Найпростіший і популярний спосіб дізнатися про наявність помилок в HTML-коді – перевірити його на валідність через W3C Validator. Інструмент допоможе виявити помилки коду. Звичайно, не варто дошукуватися найдрібніших помилок, але таких грубих і очевидних, як невірне кодування або незакриті теги, варто уникати.
Зазвичай початкового аудиту цілком достатньо для виявлення наявних системних помилок або проблем в технічній стороні сайту. Якщо після усунення виявлених недоліків, сайт як і раніше не виходить на вищі позиції (при умові наявної seo-оптимізації ресурсу), це може свідчити про наявність більш серйозних помилок і необхідності більш глибшого технічного аналізу. Такий аналіз буде охоплювати:
- перевірку аптайму та налаштувань сервера;
- відсутність вірусів;
- розмір коду;
- діагностику помилок навігації;
- діагностику верстки;
- діагностику оптимізації графічних елементів, включаючи flash-анімацію тощо.
Це далеко не повний перелік робіт, який може включати технічний аудит.
Як перевірити фахівця, котрий виконував технічний аудит
Хороший технічний аудит ресурсу передбачає не лише пошук помилок в технічній частині, а й пропонує варіанти щодо розв’язання знайдених проблем. Отримані висновки дозволяють налагодити роботу сайту так, щоб при мінімальних вкладеннях він давав максимальні результати.
Технічні помилки можуть зашкодити вийти в топ, проте їх усунення не гарантує, що сайт попаде туди. Для підвищення релевантності сторінки пошуковому запиту над інтернет-ресурсом потрібно працювати комплексно: окрім роботи над технічною стороною, слід не забувати про внутрішню та зовнішню SEO-оптимізації.
-
zoloft and elavil interactions:
zoloft and elavil interactions zoloft and elavil interactions
-
buy elavil online no prescription:
buy elavil online no prescription buy elavil online no prescription
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.