Ключові показники ефективності в SEO-оптимізації

  Zefirity  : :  SEO  : :  Ключові показники ефективності в SEO-оптимізації
ключові показники ефективності в SEO

Що таке KPI та в чому їх особливість? KPI ( Key Performance Indicators ) – це певні показники досягнення результатів. Використання цих метрик дає можливість слідкувати, досліджувати та аналізувати стан, в якому, на даний момент, знаходиться продукт.

Ключові показники ефективності (KPI) в SEO:

 • об’єм органічного трафіку,
 • видимість сайту по семантичному ядру,
 • кількість та вартість лідів (конверсій) з органічного трафіку
 • кількість унікальних сайтів-донорів
 • кількість зовнішніх посилань
 • ROI
 • Об’єм органічного трафіку (Organic Search)

Цінність трафіку є однією з найважливіших метрик KPI. Тут є багато факторів, які на це впливають і основним з них є сезонність. Відстежувати органічний трафік ми можемо за допомогою Google Analytics i Google Search Console

 • Видимість сайту по семантичному ядру

За допомогою цієї метрики, у нас є можливість оцінити роботу над просуванням веб-ресурсу. Якщо щомісяця видимість за ключовими словами зростає (зростає їх кількість) тоді все гаразд. В аналізі цієї метрики нам допомагають такі сервіси як GSC, Ahrefs та інші.

 • Кількість та вартість лідів (конверсій) з органічного трафіку

Лід – це потенційний клієнт, який залишив свої контактні дані з метою покупки товару або отримання послуги. До конверсійних дій відноситься оформлення замовлення на сайті через «Кошик» або онлайн-форму, дзвінок в компанію, звернення до консультанта онлайн або через форму зворотного зв’язку. Відстежувати цей показник нам допоможуть Google Analytics та інші системи (наприклад, як Hubspot, Бітрікс і т.д.).

 • Кількість унікальних сайтів-донорів

Це одна з основних метрик KPI в SEO, яка відноситься до зовнішньої оптимізації. Кількість сайтів-донорів – загальна кількість унікальних донорів, які посилаються на цільовий домен або URL. За допомогою таких сервісів, як Ahrefs, Serpstat, Semrush та інших досить легко проаналізувати кількість унікальних сайтів-донорів що ведуть на свій сайт, або сайти конкурентів.

 • Кількість зовнішніх посилань

Зовнішні посилання – це ті, що перенаправляють користувача з одного сайту на інший. Максимум від роботи з посиланнями ми можемо отримати тільки при комплексному підході: збільшуючи вагу сторінок за допомогою зовнішніх посилань і розподіляючи її по сторінках сайту за допомогою внутрішніх. Відстежити цей показник нам теж допоможуть сервіси GSC, Ahrefs, Serpstat, Semrush та інші.

 • ROI , як ключовий показник ефективності в SEO

Все, на що Ви витрачаєте кошти, має приносити прибуток. Для того, щоб виміряти рентабельність вкладень існує спеціальний показник ROI.

Формула проста: (Валовий Прибуток – Витрати на Маркетинг (SEO)) / Витрати на Маркетинг (SEO)*100%

Отже, ми дійшли до висновку, що ефективність SEO  на сайті потрібно вимірювати. Важливо контролювати просування бізнесу / продукту / компанії в інтернеті, а особливо важливо використовувати відразу декілька метрик KPI.

KPI дозволяє зрозуміло трактувати отриманий результат як SEO-фахівцям, так і клієнтам. Завдяки цьому замовник і виконавець розуміють важливість кожного з етапів просування сайту для отримання доходу і повернення рекламних інвестицій.

Читайте детальніше про нашу послугу SEO просування.

Досягти високих показників трафіку, прийняти наступні рішення та зробити глобальні висновки можна легко за допомогою ключових показників ефективності. 1. Коментарі відсутні

Залишити відповідь