Вартість просування сайту. Скільки платити за SEO?

  Zefirity  : :  Digital, SEO, Новини Компанії  : :  Вартість просування сайту. Скільки платити за SEO?

Якщо ви хочете охопити більше клієнтів, збільшити кількість конверсій та трафіку на веб-ресурсі, вам допоможе оптимізація пошукової системи (SEO).

У цій статті ми довідаємось від чого залежить вартість просування сайту. Які є фактори та моделі ціноутворення в SEO.

Фактори ціноутворення в SEO:

Сфера (ніша) просування та рівень конкуренції.

В залежності від виду діяльності бізнесу потрібно застосовувати різні стратегії та тактики в SEO просуванні. Адже, якщо ми говоримо про довготерміновий бізнес – тут потрібно залучати біле SEO просування, працювати над якісним контентом та репутацією. Якщо ми говоримо про короткотерміновий бізнес (це зараз в моді, але на визначений період) – тут варто подумати про сірі методи оптимізації.

Чим більша конкуренція, тим більший  бюджет на просування буде потрібний. Для створення ефективної стратегії просування та прорахунку бюджетів на SEO необхідно проаналізувати нішу та конкурентів.

Одним із важливих факторів ранжування в SEO є рівень та якість маси зовнішніх посилань.

Якщо у конкурентів маса посилань (к-сть та якість зовнішніх сайтів, які посилаються на потрібний веб-ресурс) значно вища за вашу, вивести сайт в ТОП 10 буде складно, довше та затратно. Але не потрібно хвилюватись, що молодий сайт не попаде в ТОП 10. Професійно надані послуги з SEO просування допоможуть молодим сайтам вийти в ТОП пошукових систем. Тільки варто пам’ятати, що на це піде більше часу, адже важлива регулярна робота над створенням і нарощуванням маси посилань. Рекомендуємо виділяти щомісяця окремий бюджет на зовнішню оптимізацію, з урахуванням того, що він буде зростати.

Цільовий регіон просування та кількість мов просування.

Регіон просування має один з ключових впливів на ціну послуги, адже від нього залежить рівень цін розміщення матеріалів на інших сайтах та крауд маркетингу, вартість написання контенту та вимог до SEO-спеціаліста. Варто сказати, що просування в Україні буде значно дешевшим за просування тих самих послуг чи товарів, наприклад, на Америку.

Якщо ваш бізнес має на меті просувати не одну мову, а декілька – це враховується у формуванні ціни за послугу SEO-просування. Кожна мова потребує індивідуального набору регулярних дій з просування. Можна просувати мови по-черзі або паралельно. Врахуйте, що паралельне просування двох і більше мов буде коштувати дорожче.

Готовність сайту до активного просування.

Перед початком SEO-робіт обов’язково сайт перевіряють на придатність його до просування. Виконується SEO аудит, в якому оцінюється технічний стан сайту, швидкість завантаження, наявність або відсутність битих посилань, якість прописаних (відсутність) мета-теги, оптимізація посадкових сторінок під ключові запити, внутрішня перелінковка, юзабіліті, функціонал,тощо.

Більше про технічний аудит сайту

Не всі програмісти володіють знаннями з SEO-оптимізації, тому доводиться вносити багато правок та доробок, щоб технічні характеристики сайту відповідали вимогам пошукових систем.

Але команда розробників Zefirity знає як розробити сайт з усіма вимогами з точки зору SEO-просування.

Читайте більше про наші послуги з розробки сайтів

Обсяги роботи з SEO-просування

Тут варто зрозуміти, що написання контенту та адміністрування сайту – не є роботами з SEO-просування. Якщо ви запускаєте бізнес в інтернеті, вам потрібна команда, яка має складатись із розробника, веб-дизайнера, копірайтера, адміністратора сайту, інтернет-маркетолога, SEO-спеціаліста та інших потрібних спеціалістів. Звичайно, більшість завдань можна виконувати за допомогою аутсорсингових послуг. Проте, наша порада – залучіть кваліфіковану людину до написання контенту, яка має відповідну освіту та досвід роботи у вашій сфері. Адже, швидкість потрапляння в ТОП напряму залежить від експертизи вашого контенту.

Відповідно, обсяги роботи з просування будуть залежати від кількості сторінок, які просуваються, кількості мов та рівня конкуренції. Для кожного проекту ми розробляємо індивідуальний обсяг робіт та кошторис.

Рекомендований обсяг SEO-робіт для інтернет-магазинів від 40 год/міс та для корпоративних сайтів – від 30 год/міс.

Витрати на контент та зовнішні посилання

SEO-спеціаліст разом з маркетологом складають контент-план. Щодо кількості контенту та вимог до нього, SEO-спеціалісти формують технічне завдання (ТЗ) для копірайтерів або менеджерів. Формування ТЗ входить у перелік робіт з SEO і не потребує окремих витрат. Але ось написання контенту – інша справа. Тут потрібно виділяти окремий бюджет для копірайтингу.

Також, окремий бюджет потрібно виділяти на розміщення посилань на інших сайтах. Прорахунок робить SEO-спеціаліст, а задача клієнта вчасно і в потрібному розмірі його надавати.

Вартість SEO = Вартість робіт з SEO + бюджет на копірайт + бюджет на розміщення зовнішніх посилань

…і тут залежно від потреб сфери бізнесу цю формулу можна дописувати.

Моделі ціноутворення в SEO

Моделей в ціноутворенні SEO-послуг є багато. Ми розглянемо 2 найбільш поширені.

Фіксована ціна за послугу

Фіксована ціна за послугу – це купівля певного пакету послуг, на вході чого ви матимете перелік завдань, які можуть виконуватись у рамках фіксованої суми кожного місяця. Цей підхід підходить для малих та середніх проектів, які вже мають певні результати і їх завдання втримати існуючі позиції та піднімати ключові показники ефективності в SEO (KPI).

Погодинна оплата

Більш гнучка модель ціноутворення, яка підходить для будь-якого типу проекту. Перед початком робіт, весь перелік завдань розраховується в годинах та погоджується з клієнтом (або його довіреною особою). Клієнт сам вирішує яку кількість годин seo-спеціаліста купляти. Все прозоро і зрозуміло. Об’єм виконаних робіт в годинах (+додаткові роботи, якщо виникла потреба їх виконати) множать на вартість однієї години роботи.

Ми використовуємо погодинну модель ціноутворення в SEO:

  • SEO для інтернет-магазинів – від 30 000 грн (40 год/міс) без врахування бюджету на копірайт та закупівлю посилань
  • SEO для корпоративних сайтів – від 12 000 грн (30 год/міс) без врахування бюджету на копірайт та закупівлю посилань

Читайте більше про наші SEO-послуги  1. Коментарі відсутні

Залишити відповідь